ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی بهترین راه حل برای رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مجموعه‌های غذایی


در صورتی که یک رستوران کافی شاپ و یا تهیه غذا داشته باشید و یا متعهد به مدیریت یکی از این مجموعه‌ها شده باشید به طور قطع با این مسئله روبرو شده‌اید که شست‌وشوی ظرف‌ها یکی از دردسر ساز ترین کارهایی است که در رستوران تهیه غذا و یا کافی شاپ بایستی انجام شود. این کار علاوه بر صرف نیرو و انرژی بسیار زیاد نیاز به دقت بسیار بالا برای انجام خوب شست‌وشو دارد. همچنین در صورت بی‌احتیاطی می‌تواند باعث هدر رفت سرمایه گردد. یکی از گزینه‌های بسیار مناسب و بدون دردسر برای حل این مشکل را می‌توان ماشین ظرفشویی صنعتی دانست. وجود یک ماشین ظرف‌شویی می‌تواند کار چندین نیرو بدون دردسر و مشکل را انجام دهد علاوه بر این مطمئن خواهید بود که کارها به‌درستی انجام خواهد شد.

ظرفشویی صنعتی | قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی | آشپزخانه طوس

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست؟

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد رعایت بهداشت یکی از مسئله‌های بسیار بااهمیت در محیط‌های مرتبط با تهیه غذا است. مجموعه‌های کترینگ، رستوران و کافی‌شاپ‌ها نیاز دارند تا ظروف خود را به صورت مرتب و با دقت زیاد شست‌وشو دهند. این شست‌وشو می‌تواند دردسرهایی را نیز به همراه داشته باشد. علاوه بر دردسرهای مانند شکستن ظرف‌ها، تمیز نشدن در سطح ظرف‌ها مسائلی مانند حقوق نیروی انسانی و دردسرهای نیروی انسانی نیز می‌تواند به آن اضافه شود. ماشین ظرفشویی صنعتی یکی از گزینه‌های است که می‌تواند بسیاری از این مشکلات را برای شما حل نموده و بدون دردسر ظرف‌های شما را در کوتاه‌ترین مدت زمان و با رعایت مسائلی که برای آن اهمیت قائل هستید شست‌وشو دهد. ماشین ظرفشویی صنعتی که مشابه ماشین‌های ظرف‌شویی خانگی عمل خواهد کرد، می‌تواند حجم ظرف بیشتری را در هر بار شست‌وشو تمیز کند ماشین ظرفشویی علاوه بر ظرفیت بالا و سرعت بسیار زیاد در زمینه شست‌وشوی ظرف‌ها از استحکام بسیار بیشتری نسبت به ماشین‌های ظرف‌شویی خانگی برخوردار است. این مسئله باعث می‌شود تا در محیط‌های کاری مانند رستوران‌ها و نیز به عنوان تجهیزات کافی شاپ که میزان استفاده از ظرف‌شویی بسیار بالا خواهد بود. این دستگاه دوام خوبی داشته و هزینه‌های نگهداری را به طور چشمگیری کاهش دهند.


ظرفشویی صنعتی


مدل‌های مختلف ماشین ظرف‌شویی چیست؟

ظرفشویی صنعتی بنا به نوع استفاده و همچنین حجم ظرفی که در آن قرار خواهد داد مدل‌های مختلفی دارد، ولی ساده‌ترین دسته‌بندی این ماشین‌ها را می‌توان نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک ، ایستاده و خشک کن دار دانست.

مدل‌های مختلف بسته به نوع استفاده شما فضایی که قرار است ماشین ظرفشویی در آن قرار بگیرد، میزان ظرفی که قرار است در هر نوبت شستشو شود و بودجه در نظر گرفته برای خرید آن می‌تواند متفاوت باشد. به هر حال توصیه می‌شود پیش از خرید آن، میزان استفاده خود و همچنین بودجه و فضای موردنظر را بررسی کرد و آمار دقیقی از آن‌ها در دسترس داشته باشید.

⁃ نیمه اتوماتیک

⁃ تمام اتوماتیک

⁃ ایستاده

⁃ زیر کانتری

⁃ خشک کن دار

چه نکاتی در خرید ماشین ظرفشویی صنعتی اهمیت دارد؟

در خرید ماشین ظرفشویی صنعتی علاوه بر مسائلی مانند فضایی که ماشین ظرف‌شویی در آن قرار می‌گیرد، میزان بودجه موردنظر و همچنین حجم ظرفی که در هر نوبت قابل شستشو خواهد بود مسائل دیگری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:


ظرفشویی صنعتی


جنس بدنه داخلی و خارجی:

جنس بدنه داخلی و خارجی ظرفشویی صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است جنس این ماشین‌های ظرف‌شویی می‌تواند از جنس استیل و یا ورق‌های ضد آب و مقاوم در برابر آب دیگری تهیه‌شده باشد ولی بهتر است بدانید که بهترین نوع ورق را برای این دستگاه می‌توان ورق‌های استیل دانست که علاوه بر مقاومت در برابر آب از وضعیت دوام و ثبات بهتری نسبت به ورق‌های دیگر برخوردار هستند.

جنس لوله‌ها و اتصالات:

لوله‌ها و اتصالات به کار رفته در ماشین ظرفشویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در صورتیکه لوله‌ها و اتصالات کیفیت مناسب را نداشته باشند به احتمال زیاد پس از مدت زمان اندکی نیاز به سرویس و صرف هزینه‌های زیاد خواهند داشت. بهترین حالت برای لوله‌ها و اتصالات این‌گونه است که لوله‌ها و اتصالات داخل ماشین ظرف‌شویی بایستی از جنس استیل و لوله‌های خارج از جنس گالوانیزه باشند تا بیشترین دوام را برای شما داشته باشند.

توان پمپ شست ‌و شو:

پمپ شست‌وشو که عملاً اصلی‌ترین قطعه ظرفشویی صنعتی است، بایستی از توان کافی برخوردار بوده و علاوه بر این دوام و ثبات کافی را داشته باشد در صورتی که توان پمپ دستگاه به حد کافی نباشد بایستی منتظر باشید تا ظرف‌های شما به صورت کافی و مناسب شستشو نشوند. بنابراین بهتر است پیش از خرید در مورد میزان قدرت پمپ شستشوی آن تحقیق نماید.

سیستم شست ‌وشو و آبکشی ماشین ظرفشویی:

سیستم شست‌وشو و آبکشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بهتر است پیش از خرید این مورد را نیز به‌درستی و به طور کامل بررسی نمایید در صورتی که ماشین ظرف‌شویی عملیات شستشو و یا آبکشی را به طور کامل و درست انجام ندهد عملاً با وجود آن هیچ مشکلی را از سیستم کاری شما حل نخواهد کرد؛ بنابراین دقت داشته باشید که ماشین ظرف‌شویی خریداری شده شما سیستم شستشو و همچنین آبکشی مناسبی داشته باشد.

توان حرارتی خشک کن:

خشک کن در ماشین ظرفشویی صنعتی یکی از قسمت‌های که می‌تواند بنا به انتخاب شما موجود و یا غیر موجود باشد ولی به این نکته دقت داشته باشید که وجود خشک کن در سیستم ظرفشویی صنعتی می‌تواند به طور چشم گیری سرعت شست‌وشو و آماده کردن ظرف‌های تمیز را برای شما افزایش دهد البته خشک کن ماشین ظرف‌شویی مصرف برق را افزایش خواهد داد بهتر است بررسی نمایید که کدام‌یک از این‌ها یعنی مصرف برق و یا خشک‌کردن زعفران توسط کارگران برای شما به صرفه تر خواهد بود. به هر حال در صورتی که ماشین ظرفشویی مجهز به خشک کن خریداری می‌نمایید توان حرارتی خشک کن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که میزان برق مصرفی بایستی توانایی خشک‌کردن ظروف در کمترین مدت زمان ممکن را داشته باشد.

منوی کاربری آسان:

دقت داشته باشید در صورتی که به‌عنوان دارنده یک رستوران و یا مدیران فعالیت می‌نماید قرار نیست شما با ماشین ظرفشویی صنعتی خریداری شده کارکنید افرادی که نیاز است با آن کار کنند به احتمال زیاد از اطلاعات بالایی برخوردار نیستند بهتر است ماشین خریداری شده از منوی بسیار ساده راحت و کاربردی برخوردار باشد تا علاوه بر سادگی کارکرد که بتواند به‌راحتی اپراتور مناسب خود را داشته باشد.


ظرفشویی صنعتی


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

چه مدلایی رو دارین؟

پاسخ ادمین: 

سلام. ماشین ظرفشویی ایستاده، ظرفشویی زیر کانتری، لیوان شور