ساندویچ میکر صنعتی

با افزایش استقبال از فست فودها و رستوران‌هایی که ساندویچ و غذاهای متنوع جدید را ارائه می‌کنند روش‌های مختلف و متنوعی نیزبرای افزودن تنوع به منوهای این رستوران‌ها استفاده می‌شود. برای ایجاد تنوع در مدل‌های مختلف ساندویچ و انواع فست فود نیاز به برخی از تجهیزات برای آماده‌سازی آن‌ها خواهید داشت. یکی از تجهیزاتی که در فست فود و رستوران‌های مختلف به آن احتیاج خواهد بود را می‌توان ساندویچ میکر صنعتی دانست.

دستگاه سانویچ میکر صنعتی (ساندویچ ساز)

ساندویچ میکر صنعتی چیست؟

ساندویچ میکر صنعتی در رستوران‌ها و فروشگاه‌های فست فود برای آماده کردن انواع مختلفی از ساندویچ ساز و گریل کردن آن‌ها بدون استفاده از روغن استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که رایج‌ترین مدل ساندویچ میکر را می‌توان همان دستگاه‌های اسنک پز دانست که در سایزهای کوچک و خانگی در منازل موجود بوده و در سایزهای بزرگ نیز در فروشگاه‌ها و تجهیزات فست فود دیده می شود. این دستگاه معمولاً صفحه‌ای بزرگ‌تر با قابلیت تولید بیشتر خواهد داشت علاوه بر این معمولاً ساندویچ میکر های صنعتی از دو صفحه و یا یک صفحه تشکیل شده است که سیستم‌های دو صفحه‌ای بنا به تنوع مدل می‌تواند یک یا دو دسته داشته باشد تا میزان فشار مختلفی را بتوان بر روی آن تنظیم نمود.


ساندویچ میکر صنعتی


استفاده‌های مختلف ساندویچ میکر صنعتی

از ساندویچ میکر صنعتی برای تهیه و آماده کردن انواع ساندویچ‌های مختلف می‌توان استفاده کرد. رایج‌ترین نوع ساندویچ که معمولاً در رستوران‌ها و فست فودها قابل دسترسی است را می‌توان اسنک دانست؛ که اسنک نیز می‌تواند بنا به مواد داخل آن در انواع مختلفی تهیه شود. اسنک کالباس، اسنک سوسیس، اسنک گوشت و یا سبزیجات می‌تواند انواع مختلف اسنک‌هایی باشد که در این دستگاه قابل تهیه است. علاوه بر این در دستگاه ساندویچ میکر با توجه به نوع صفحات مواد غذایی دیگری را نیز می‌توان آماده و طبخ نمود.

برای مثال می‌توان برای تهیه صبحانه، وافل و یا لایه‌های نازکی از مواد غذایی نیز از آن استفاده نمود.

نکات مهم در خرید ساندویچ میکر صنعتی


ساندویچ میکر صنعتی


برای خرید ساندویچ میکر صنعتی به نکاتی باید توجه نمود که می‌تواند کار کردن با این دستگاه را برای شما آسان و دلپذیر نماید و یا در مقابل باعث شود شما این دستگاه را به طور کلی کنار بگذارید. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

جنس دستگاه:

با توجه به استفاده مداوم و طولانی مدت، جنس متریال استفاده شده در دستگاه چه در بدنه خارجی و چه در قسمت‌های داخلی دستگاه از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. جنس متریال استفاده شده در دستگاه ساندویچ میکر صنعتی می‌تواند تعیین کننده عمر مفید این دستگاه باشد. بنابراین بهتر است در موقع خرید به این نکات بسیار توجه نمایید.

توان حرارتی:

با توجه به اینکه دستگاه‌های ساندویچ ‌میکر به‌طور معمول با استفاده از برق کار می‌کنند، توان حرارتی آن‌ها و همچنین میزان مصرف برق آن‌ها یکی از پارامترهای بسیار مهم و اساسی در خرید ساندویچ میکر صنعتی خواهد بود. توجه داشته باشید در صورتی که مصرف آن از نیروی برق بسیار زیاد باشد در عمل می‌تواند به سود فروشگاه فست فود شما لطمه جدی وارد نماید. بنابراین بهتر است پیش از خرید دستگاه، توان حرارتی و همچنین میزان مصرف برق آن را از فروشنده جویا شوید.

قابلیت جداسازی صفحات دستگاه:

از آنجایی که دستگاه ساندویچ میکر صنعتی یکی از ابزارهایی است که در آشپزخانه به طور مستقیم با مواد غذایی در ارتباط است، بنابراین مسئله شست‌وشو و بهداشت آن از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار خواهد بود. جدا شدن صفحات داخلی آن می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی دستگاه را تمیز کرده و برای استفاده مجدد فروشگاه خود آماده نمایید. همچنین دقت داشته باشید که قابلیت شستشو و یا پاک کردن دستگاه از دیگر نکاتی است که بایستی در موقع خرید به آن دقت کافی داشته باشید.


ساندویچ میکر صنعتی


شرایط استاندارد :

رعایت شرایط استاندارد در تولید دستگاه ساندویچ میکر صنعتی می‌تواند برای شما آسودگی خاطر فراهم نماید. استانداردهای موجود کیفیت تولید و همچنین دقت در برخی از مسائل ایمنی را بررسی و تأیید می‌نمایند. برای مثال یک دستگاه با دارا بودن استانداردهای مختلف در زمینه محصولات خود می‌تواند این اطمینان را برای شما به وجود آورد که متریال مورد استفاده و همچنین نحوه طراحی و ساخت آن از برخی از اصول استاندارد پیروی کرده است. علاوه بر این دارا بودن استاندارد می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که موارد ایمنی مانند مسائلی که مربوط به برق دستگاه می‌شود به درستی رعایت شده است و برای فضای شما حادثه‌ساز نخواهد شد.

راحتی استفاده :

دقت داشته باشید که تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند دستگاه ساندویچ میکر بایستی مورد استفاده کارگران فعال در رستوران و یا فست فود قرار گیرد. بنابراین هر چه استفاده از این دستگاه آسان‌تر باشد به‌احتمال زیاد نیاز به آموزش کمتری خواهد داشت و خطای نیروی انسانی و همچنین افت کیفیت مواد غذایی را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. بنابراین یکی از مسائلی که بایستی پیش از خرید به آن توجه کافی داشته باشید راحتی استفاده از سیستم‌های مختلف موجود در تجهیزات آشپزخانه صنعتی یکی از این تجهیزات را می‌توان ساندویچ میکر صنعتی دانست. بنابراین سعی کنید پیش از خرید این موارد را به‌طورجدی بررسی و پیگیری نمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش:

مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش در تمامی تجهیزات خریداری شده توسط شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این نکته به‌خصوص در زمانی که یکی از دستگاه‌های شما با خرابی و یا نیاز به قطعات مختلف روبه‌رو شود به خوبی به چشم خواهد آمد. بنابراین سعی کنید حتی اگر قرار است مبلغ اندکی بیشتر برای خرید یک دستگاه بپردازید دستگاه خود را با یک گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب تهیه نمایید تا از دردسرهای بعدی جلوگیری به عمل آید.


ساندویچ میکر صنعتی


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

سلام صفحات ساندویچ میکر از چه جنسی هست؟

پاسخ ادمین: 

سلام وقت بخیر. دستگاه ساندویچ میکر چه تک صفحه چه دو صفحه، صفحاتشون از جنس چدن هست، که جنس بسیار با کیفیتی هست.

کاربر مهمان: 

مقاله کاملی بود، خسته نباشید

پاسخ ادمین: 

سلام ممنونم دوست عزیز.