دستگاه شربت سرد کن

یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در فروشگاه‌های آبمیوه فروشی، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها را می‌توان دستگاه شربت سردکن دانست. دستگاه شربت سردکن که از دو بخش اصلی شامل مخزن و سردکننده تشکیل شده است برای خنک کردن مایعاتی مانند شربت استفاده می‌شود. این دستگاه می‌تواند برای فروشگاه‌های آبمیوه فروشی، کافی‌شاپ‌ها و یا هر مکان دیگری که در آن سرو آب‌میوه و یا شربت صورت می‌گیرد استفاده گردد.

مشخصات مهم برای خرید دستگاه شربت سرد کن | آشپزخانه طوس

دستگاه شربت سردکن چیست؟

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که در فروشگاه‌های فروش آبمیوه، در تجهیزات کافی شاپ ، رستوران‌ها و یا هر فضای دیگری که نیاز به سرو شربت و یا آبمیوه و انواع دیگر مایعات را داشته باشد می‌تواند استفاده گردد. این دستگاه از دو قسمت اصلی مخزن و قسمت سردکننده تشکیل شده است. قسمت مخزن که معمولاً در بالای دستگاه شربت سردکن قرار گرفته است محل قرارگیری شربت و یا هر نوع مایع دیگری است که قرار است خنک شده و از شیر خروجی شربت سردکن در لیوان و یا ظرف دیگر پر شود. برای زیبایی بیشتر معمولاً ظرف مخزن شربت سردکن از جنس شفاف تهیه می‌شود تا مایع درون آن که می‌تواند آب‌میوه و یا شربت باشد مشاهده گردد. قسمت زیرین مخزن دستگاه شربت سردکن که شامل بخش فنی است با توجه به مدل دستگاه می‌تواند تجهیزات مختلفی را داخل خود داشته باشد. معمولاً اصلی‌ترین ‌قسمت بخش زیر این دستگاه را دستگاه سردکننده و کمپرسور آن تشکیل می‌دهد. برخی از این دستگاه‌ها بنا به مورد استفاده دارای پمپ نیز هستند. پمپ دستگاه‌های شربت سردکن نیز در قسمت پایین قرار خواهد گرفت و برخی دیگر از این دستگاه‌ها هم زن و یا بخش پارویی دارند که موتور محرکه همزن و بخش پاروی نیز به طور معمول در قسمت پایین قرار گرفته است.


دستگاه شربت سرد کن


برای خرید دستگاه شربت سردکن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید این دستگاه به نکات مختلفی بایستی توجه داشته باشید. اولین نکته مورد استفاده آن این است در صورتی که تصمیم دارید شربت‌های ساده درون مخزن دستگاه شربت سردکن بریزید دستگاه شما نیاز به همزن و پارویی نخواهد داشت ولی در صورتی که شربت مورد نظر شما شربتی با دانه‌های گیاهی و یا دانه‌های شناور دیگر مانند تخم شربتی است، بایستی دستگاه شما دارای همزن باشد چون در غیر این صورت تمامی دانه‌های شناور در پایین شربت ته‌نشین خواهند شد. در صورتیکه مایع مورد نظر شما آب‌میوه‌های دارای تکه میوه و یا پالپ هستند بایستی دستگاه به یک قسمت پارویی مجهز باشد.

علاوه بر این بایستی حجم مورد نظر و تعداد شربت و یا آب‌میوه‌های مورد نظر نیز برای شما مشخص باشد چرا که دستگاه شربت سرد کن در حجم‌های مختلف و تعداد مخزن‌های مختلف از یک مخزن تا سه مخزن طراحی تولید و عرضه می‌گردد.


دستگاه شربت سرد کن


موارد تعیین کننده قیمت دستگاه شربت سردکن چیست؟

موارد بسیار زیادی در تعیین قیمت آن مؤثر خواهند بود بهتر است پیش از خرید این موارد را بررسی نمایید.

توان سرمایشی:

ایجاد سرمایش برای سرد کردن شربت و یا آب‌میوه وظیفه اصلی دستگاه شربت سردکن است بنابراین بهتر است توان سرمایشی این دستگاه مشخص گردد.

جنس بدنه و مخزن:

از آنجایی که دستگاه شربت سردکن نیاز به نظافت روزانه و مرتب خواهد داشت جنس بدنه قسمت پایین و همچنین جنس مخزن‌های بالای آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. متریال استفاده شده در این قسمت‌ها تعیین کننده عمر مفید دستگاه شما خواهد بود، بنابراین سعی کنید در انتخاب دستگاه جنس متریال استفاده شده در قسمت بدنه و همچنین مخزن را به درستی مورد بررسی قرار دهید.

موتور و قسمت‌های متحرک:

موتور و قسمت‌های متحرک که به پارویی و یا همزن متصل خواهند شد از قسمت‌هایی هستند که در دستگاه شربت سردکن دارای استهلاک خواهند بود. بنابراین بایستی از قطعات و لوازم با کیفیت و مناسب در آن‌ها استفاده شده باشد تا هزینه‌های مجدد و تعمیر و نگهداری زیاد برای شما ایجاد نکند.

کیفیت شیر خروجی و همچنین پمپ تخلیه:

برخی از دستگاه‌های شربت سردکن برای تخلیه شربت و آبمیوه به یک پمپ تخلیه مجهز هستند برخی از آن‌ها نیز صرفاً یک شیر تخلیه در قسمت پایین مخزن دارند بهتر است پمپ تخلیه و شیر تخلیه را به درستی بررسی نمایید چرا که در روز تعداد دفعات بسیار زیادی از آن‌ها استفاده خواهید کرد.


دستگاه شربت سرد کن


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

ببخشید مدت زمان تعویض و تعمیر محصولتون چجوریه؟

پاسخ ادمین: 

سلام مدت زمان تعویض و تعمیر یک سال و مدت زمان تامین و تعمیر قطعات داخلی 3 سال هست.