خمیر گیر صنعتی

یکی از اصلی‌ترین تجهیزات آشپزخانه‌ها شیرینی فروشی‌ها و همچنین نانوایی‌ها دستگاه خمیر گیر صنعتی است. دستگاه خمیر گیر صنعتی که قابلیت‌های فراوانی دارد و می‌توان آن را یک دستگاه نسبتاً عمومی دانست در فروشگاه‌های قنادی نانوایی‌ها اعم از نانوایی‌های سنتی و نانوایی‌های مدرن شیرینی فروشی‌ها و در سایزهای کوچک در منازلی که اقدام به تولید نان و یا شیرینی خانگی می‌کنند یافت می‌شود.

خمیر گیر صنعتی | نکات مهم برای خرید خمیر گیر صنعتی

دستگاه خمیر گیر صنعتی چیست؟

دستگاه خمیر گیر صنعتی عملاً نوعی همزن یا میکسر است که وظیفه هم زدن و میکس مواد غذایی متنوعی را بر عهده دارد. این دستگاه را می‌توان نیاز اساسی رستوران‌ها، کبابی‌های بزرگ، شیرینی فروشی‌ها، به عنوان تجهیزات کافی شاپ های بزرگ و حتی تجهیزات فست فود های بزرگ دانست. دستگاه خمیر گیر قابلیت مخلوط کردن انواع مواد غذایی مانند گوشت، خمیر، مواد شیرینی و غیره را دارد. به وسیله این دستگاه بسیاری از کارها به راحتی و با سرعت بیشتر از مدل دستی انجام خواهد شد و همچنین به خاطر مدل دستگاه خمیرگیر صنعتی می‌توان مطمئن بود که تمام مواد غذایی مورد نظر به صورت یکنواخت با یکدیگر ترکیب و مخلوط شده‌اند.


خمیر گیر صنعتی


ساختار دستگاه خمیر گیر صنعتی چگونه است؟

خمیر گیر از یک شاسی و پایه تشکیل شده که در یک قسمت آن پاتیل دستگاه قرار گرفته و در قسمت دیگر موتور و قسمت متحرک آن قرار می‌گیرد. پاتیل دستگاه یا همان کاسه بایستی از جنسی باشد که قابلیت شستشو به صورت مرتب و دائم را داشته باشد؛ همچنین به لحاظ بهداشتی بایستی بهترین شرایط را برای مواد غذایی فراهم نماید. نکته فنی در دستگاه خمیر گیر را می‌توان جدا شدن کاسه از روی شاسی برای شستشوی راحت‌تر دانست.

از قسمت‌های جدا شونده دیگر دستگاه می‌توان به همزن دوشاخه و یا سه شاخه تعبیه شده در دستگاه برای مخلوط کردن مواد غذایی اشاره کرد. به طور معمول دیگ یا همان پاتیلِ دستگاه خمیر گیر صنعتی و قسمت هم زن که به صورت دو شاخه و یا سه شاخه طراحی شده است از جنس تمام استیل طراحی و تولید می‌گردند جنس استیل بهترین فلز برای تولید ابزارهای صنعتی است که با مواد غذایی به طور مستقیم در ارتباط می‌باشند همچنین استیل قابلیت شست و شوی مداوم بدون خرابی و زنگ زدن را نیز دارا خواهد بود.


خمیر گیر صنعتی


نکات مهم در خرید خمیر گیر صنعتی چیست؟

دقت داشته باشید این دستگاه از جمله ابزارهایی است که برای استفاده چندین بار و مداوم خریداری خواهد شد، بنابراین بایستی برخی از نکات را در خرید این دستگاه رعایت نمایید تا ملزم به پرداخت هزینه‌های مجدد نگردید. برخی از نکاتی که در خرید خمیر گیر صنعتی بایستی به آن توجه نمایید عبارت‌اند از:

ظرفیت دستگاه خمیر گیر صنعتی

دقت داشته باشید که پیش از هر نوع انتخابی بایستی میزان ظرفیت تولیدی خود را مشخص نمایید؛ چرا که خمیر گیر صنعتی در انواع مدل‌های مختلف و ظرفیت‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌گردد. بنابراین بایستی مشخص نمایید که چه میزان تولید روزانه از این دستگاه انتظار خواهید داشت و هم‌چنین فضایی که برای قرار دادن دستگاه خمیرگیر صنعتی در نظر گرفته‌اید چقدر خواهد بود. در صورتی که ظرفیت تولید شما از ظرفیت دستگاه خمیر گیر صنعتی خیلی بیشتر باشد به احتمال زیاد بایستی در صف انتظار تولید بمانید و یا دستگاه به طور مداوم در حال فعالیت می‌باشد؛ که می‌تواند باعث آسیب رساندن به قسمت‌های دیگر آن گردد.


خمیر گیر صنعتی


ظرفیت و توان موتور خمیرگیر صنعتی

ظرفیت و توان موتور خمیرگیر صنعتی با توجه به نوع فعالیتی که تصمیم دارید بر روی آن انجام دهید بسیار اهمیت خواهد یافت ممکن است برخی از مواد غذایی از سفتی خاصی برخوردار باشند و دستگاه با ظرفیت موتور پایین نتواند آن را به طور خوب و مناسب میکس کرده و محصول شما را به طور مناسب تحویل دهد. علاوه بر این ظرفیت و توان موتور در مصرف برق نیز موثر خواهد بود بنابراین توجه به موتور دستگاه خمیر گیر صنعتی اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

جنس و استحکام شاسی و پایه دستگاه خمیر گیر صنعتی

پایه دستگاه خمیر گیر عملاً شاسی این دستگاه به حساب می‌آید بنابراین در صورتی که استحکام کافی را نداشته باشد به زودی دستگاه دچار مشکل خواهد شد علاوه بر این بایستی پای از جنسی باشد که در محله‌ای قرارگیری که معمولاً میزان رطوبت و شستشوی زیاد است دچار مشکل خاصی نشود.

جنس پاتیل دستگاه خمیر گیر

پاتیل و یا همان کاسه در دستگاه خمیر گیر را می‌توان از اصلی‌ترین قسمت‌های دستگاه دانست که بایستی از جنسی مقاوم در برابر آب و همچنین مناسب برای مواد غذایی باشد. بنابراین اکثر شرکت‌ها معمولاً از جنس استیل استفاده می‌کنند.

جنس و استقامت قسمت همزن دوشاخه و یا سه شاخه

جنس همزن دوشاخه و یا سه شاخه نیز مانند کاسه قسمت زیرین آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علاوه بر این استحکام آن باعث می‌شود تا بتواند مواد غذایی سفت و سخت را به طور مناسب به هم زده و با هم ترکیب نماید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش نیز به دلیل اینکه ممکن است بعضی از اوقات دستگاه نیاز به تعمیر سرویس و یا تامین قطعات داشته باشد از اهمیت برخوردار است. بنابراین سعی کنید دستگاه خود را از شرکتی تهیه نمایید که خدمات پس از فروش مناسبی ارائه می دهد.


خمیر گیر صنعتی


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

سلام جنس دیگ خمیر گیر صنعتی چی هست؟

پاسخ ادمین: 

سلام وقت بخیر... جنس دیگ دستگاه خمیر گیر صنعتی از استیل هست که بهترین جنس برای این محصوله.