تجهیزات کافی شاپ

یکی از مشاغلی که امروزه موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است را می‌توان اداره کافی‌شاپ دانست. داشتن یک کافی‌شاپ زیبا با محیطی جذاب می‌توانند مشتریان زیادی را برای شما جذب نماید؛ اما واقعیت اینجاست در صورتیکه محصولات ارائه شده در کافی‌شاپ شما از جذابیت خاصی برای مشتری و مخاطبتان برخوردار نباشد، به‌احتمال زیاد جذابیت‌های دکوراسیون فقط می‌تواند مشتری را برای یک بار به کافی‌شاپ شما بیاورد. پس بهتر است برای مراجعه به دفعات بعد بر روی کیفیت محصولات ارائه شده در کافی‌شاپ خود فعالیت جدی نمایید. برای داشتن محصولات با کیفیت و متنوع نیاز به تجهیزات کافی‌شاپ خواهید داشت. برای بسیاری از افراد که تصمیم به ایجاد یک کافی‌شاپ دارند سؤال خواهد بود که تجهیزات کافی‌شاپ ای برای شروع به کار و ایجاد تنوع محصولات با کیفیت نیاز خواهند داشت.

تجهیزات کافی شاپ | قیمت تجهیزات کافی شاپ

چه تجهیزات کافی شاپی برای راه اندازی نیاز دارید؟

تجهیزات کافی شاپ را می‌توان به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی کرد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند بخشی از نیازهای شما را برآورده کند در ادامه این دسته‌بندی‌ها را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

تجهیزات مرتبط با فرایند تهیه قهوه

همان‌طور که میدانید یکی از پایه‌های ثابت پذیرایی در کافی‌شاپ‌ها را قهوه و مشتقات آن تشکیل می‌دهد بنابراین تجهیزاتی که برای تهیه قهوه نیاز دارید یکی از ملزومات است که نمی‌توانید از آن‌ها چشم‌پوشی کنید. برخی از این تجهیزات عبارت‌اند از :

⁃ آسیاب قهوه یا همان پودر کن قهوه

⁃ قهوه‌جوش

⁃ پیمانه همزن

⁃ شیرجوش

⁃ دم کن قهوه به صورت دستی

⁃ سماور برقی

⁃ دستگاه اسپرسو تک گروپ یا دو گروپ یا سه گروپ

ظروف آماده کردن غذا

آماده کردن غذا و یا نوشیدنی‌های مختلف احتیاج به انواع ظروفی خواهید داشت که برخی از آن‌ها در زیر آمده است:

⁃ پارچ

⁃ جایخی

⁃ بشقاب

⁃ انواع ظروف آشپزخانه

⁃ ظرف درست کردن و هم زدن سس

⁃ ظرف و قالب کیک

⁃ محفظه کیک

تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات برودتی

برای نگهداری برخی از مواد خود نیاز به تجهیزات برودتی مانند یخچال و فریزر خواهید داشت. بهتر است برای نمایش کافی‌شاپ خود از تجهیزات کافی ‌شاپ ویترینی نیز استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از یخچال ویترینی برای نگهداری بستنی و یا کیک‌های خود استفاده کنید. تجهیزات برودتی و تهویه دار در تجهیزات کافی ‌شاپ را می‌توان موارد زیر دانست:

⁃ یخچال

⁃ یخچال ویترینی

⁃ یخ ساز صنعتی

⁃ یخ خردکن

⁃ فریزر

تجهیزات کافی ‌شاپ برای پخت‌وپز

برخی از تجهیزات کافی ‌شاپ برای پخت‌وپز در محیط کافی‌شاپ شما نیاز خواهند بود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

⁃ گاز

⁃ مایکروفر

⁃ فر

⁃ ساندویچ میکر صنعتی

⁃ دستگاه آبمیوه و بستنی

⁃ دستگاه غذاساز

⁃ دستگاه آبمیوه گیری

⁃ دستگاه خردکن

⁃ دستگاه شیکر برقی

⁃ همزن دستی

- دستگاه وافل ساز

تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی ‌شاپ برای شست‌وشو

از آنجایی که ظروف مختلفی در کافی‌شاپ استفاده می‌شود و بهداشت این محیط نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ نیاز به برخی از تجهیزات برای شست‌وشوی وسایل و ظروف خود خواهید داشت. برخی از این تجهیزات را می‌توان موارد زیر دانست:

⁃ سینک یک قلو و یا دوقلو

⁃ ظرفشویی صنعتی

⁃ جا ظرفی

تجهیزات دیگر کافی شاپ

برای اداره کافی‌شاپ تجهیزات دیگری نیز لازم خواهید داشت؛ مانند میز و صندلی، میز کانتر، دستگاه کامپیوتر برای داشتن یک برنامه حسابداری، دریافت سفارشات و همچنین پخش موسیقی و یا تجهیزاتی مانند وسایل دکوری برای زیبا سازی کافی‌شاپ که تمامی آن‌ها را بایستی مطابق سلیقه خود و همچنین سلیقه مشتریان مورد نظر خود خریداری نموده و در جای مناسب خود قرار دهید.

تجهیزات کافی شاپ


نکات مهم در مورد تجهیزات کافی ‌شاپ

دقت داشته باشید تجهیزات کافی ‌شاپ ابزار و وسایل کار شما برای اداره یک کسب و کار موفق خواهد بود، بنابراین بایستی در خرید و انتخاب آن‌ها دقت کافی را به عمل آورید. یکی از مواردی که بایستی در خرید تجهیزات کافی ‌شاپ به آن دقت کافی داشته باشید را می‌توان کیفیت ابزارهای کوچک دانست. برخی از ابزارها مانند پیمانه‌ها و یا قهوه‌جوش می‌تواند در بازار با قیمت‌های مختلف و تنوع کیفی مختلفی ارائه شود، اما دقت داشته باشید در این موارد همیشه قیمت بالا و یا قیمت پایین تأییدکننده کیفیت یک محصول نخواهند بود. بنابراین بهتر است پیش از خرید بررسی‌های لازم در مورد کیفیت این ابزارها را انجام دهید تا پس از خرید نیاز به صرف هزینه‌های مجدد نداشته باشید.

نکته با اهمیت دیگر در مورد برخی از تجهیزات و به خصوص کافی ‌شاپ هایی که بزرگ هستند را می‌توان برند آن‌ها دانست. برخی از تجهیزات کافی ‌شاپ دارای برندهای شناخته شده و خاصی هستند که کیفیت آن‌ها تقریباً تضمین شده است. بهتر است پیش از خرید تحقیقات کافی در مورد این تجهیزات انجام دهید و سعی کنید بهترین آن‌ها را خریداری نمایید. همچنین دقت داشته باشید در مورد تجهیزاتی مانند بلندر، دستگاه قهوه ساز، دستگاه اسپرسو ساز صنعتی ظرو تجهیزاتی مانند این‌ها گارانتی و خدمات پس از فروش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود؛ چرا که ممکن است برخی از قطعات آن‌ها دچار اشکال گردد و در صورتی که خدمات پس از فروش مناسبی برای آن‌ها وجود نداشته باشد به‌احتمال زیاد با مشکل روبه‌رو خواهید شد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بسیاری از آنها از چشم مشتریان مخفی نخواهند ماند؛ بنابراین سعی کنید یکی از پارامترهایی که برای انتخاب تجهیزات و وسایل خود به آن دقت می‌نماید زیبایی تجهیزات مورد انتخاب شما باشد.

علاوه بر مسائلی که در بالا به آن‌ها اشاره شد توصیه می‌شود برای انتخاب و خرید تجهیزات کافی ‌شاپ از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید با بهینه‌ترین حالت پرداخت هزینه کافی‌شاپ خود را تجهیز نمایید. علاوه بر این برخی از تجهیزات نیز می‌توانند برای شما نیاز باشند و یا در فعالیت شما اضافه باشند که در صورتی که شما تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید به احتمال زیاد از آن‌ها اطلاع نخواهید داشت .

تجهیزات کافی شاپ

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

ببخشید ظروف مخصوص کافی شاپ رو هم دارین؟

پاسخ ادمین: 

سلام... بله، از منو به قسمت محصولات، تجهیزات کافی شاپ، می تونید انواع محصولات و همینطور ظروف مربوط به کافی شاپ رو مشاهده کنید.